Derby Trail Forums

Go Back   Derby Trail Forums > The Steve Dellinger Discourse Den
Register FAQ Members List Calendar Today's Posts

 
 
Thread Tools Display Modes
Prev Previous Post   Next Post Next
  #14  
Old 01-08-2014, 06:41 PM
dellinger63's Avatar
dellinger63 dellinger63 is offline
Keeneland
 
Join Date: May 2006
Location: U.S.A.
Posts: 10,072
Default

Quote:
Originally Posted by steve View Post
when an orange costs more than a candy bar what do you expect?
Oranges at an average price of 1.40/lb. with 3 oranges per pound comes out to 47 cents per orange. Average price of a candy bar is 75 cents so in reality you can buy 16 oranges for the same price as 10 candy bars.

Thanks for the input and support.
Reply With Quote
 



Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT -5. The time now is 01:46 PM.


Powered by vBulletin® Version 3.6.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.