View Single Post
  #14  
Old 01-08-2014, 05:41 PM
dellinger63's Avatar
dellinger63 dellinger63 is offline
Keeneland
 
Join Date: May 2006
Location: U.S.A.
Posts: 10,072
Default

Quote:
Originally Posted by steve View Post
when an orange costs more than a candy bar what do you expect?
Oranges at an average price of 1.40/lb. with 3 oranges per pound comes out to 47 cents per orange. Average price of a candy bar is 75 cents so in reality you can buy 16 oranges for the same price as 10 candy bars.

Thanks for the input and support.
Reply With Quote